חופשת רכיבה זוגית רומנטית במורזין
"שמע ניר, החבר‘ה ממש מפוחדים, מה דעתך לקפוץ אלי
איזה ערב ולהרגיע אותם" – כך אמר לי רון טרם היציאה שלו עם הקבוצה למורזין.
את
ההמשך כבר ראיתם באחד הדיוורים שלנו – סרט נפלא עם חגיגה בלתי נגמרת.
ההמשך
של ההמשך הוא שהקבוצה אינה מדברת על חופשת רכיבה נוספת בחו"ל, אלא על חופשה
נוספת במורזין.
"שמע ניר, לנו זה בהתאם התאים כמו שהבטחת, אבל
שמעתי שאתה שולח לשם גם את צפריר וגילה, עליהם אני ממש מפחד" – כך אמר לי רון
אחרי החזרה ממורזין.
...האמת, בנקודה הזו אפילו אני, שמוכר לכולם
שמורזין היא גן עדן לכולם ולא רק לאנשי ה-DH, בנקודה הזו אפילו אני נלחצתי,
אבל אז שוב הוכח: מורזין היא גן עדן לכל סוגי
הרכיבה. אז הנה לכם כמה תמונות של זוג
שמבלה את ימי הרכיבה השוטפים שלו ביער בן שמן, בא למורזין לטייל, והשקיע בנו עם תיאור
של שני מסלולים.
מסלול LG6
מסלול
מדהים, בין השניים היפים שאנחנו עשינו (אנחנו דרגנו 5 כוכבים מתוך 5...). עובר בין
סוגי נוף שונים, כאשר המונט בלן מתנוסס ממרחקים.
עולים
ברכבל של Pleney. (כחצי
ק"מ אחרי הרכבל יש ירידה תלולה בשביל שנראה תמים למדי, אך למעשה הוא דרדרת של
אבנים לאורך מספר מאות מטרים – לשים לב לא להגיע אליו במהירות. הנוף בחלקו הראשון
של המסלול, עד לרכבל שלוקח ל Les Chavannes,הוא
בגדר נחמד בלבד. לא להתאכזב – ההמשך מדהים.
לשים
לב לא להיכנס בטעות למסלול ה down hill האדום
שנמצא לפני הירידה לרכבל שלוקח ל Les Chavannes (לנו
זה קרה, ואז – אין דרך חזרה...).
כשיורדים
מהרכבל ב Les Chavannes צריך
לקחת את המסלול הימני, השילוט קצת מבלבל שם. המסלול כולל מעט עליות
ממושכות ותלולות, אבל הנוף שווה כל מאמץ. היינו מגדירים קל+ או בינוני- (עם זאת,
זה לא מסלול למשפחות)
הסינגל
ביער במקטע האחרון שמגיע ל LE GETS, בוצי
וחלקלק, כולל כמה אזורים בוציים במיוחד ושורשים חלקלקים (אנחנו לא יודעים כמה ימי
גשם היו לפני יום הרכיבה שלנו, מכיוון שזה היה המסלול הראשון שלנו). יש גם כמה
קטעים תלולים במיוחד. בסוף המסלול מגיעים ל Le Gets . אנחנו ירדנו משם
דרך הכביש הראשי לכיוון מורזין (כ- 6 ק"מ ). יש אפשרות לרדת גם דרך היער.
מסלול לאגם
Montriond
עולים
ברכבל של super Morzine ומיד
לאחריו ברכבל de
zore
בסיום
הרכבל לוקחים את הנתיב הימני MZ7. המסלול
עובר דרך יער (הרבה מה down היליסטים שפגשנו עלו את העלייה הזו ברגל...), בסיומו של היער כולם נעצרים,
לא מאוד ברור לאן ממשיך המסלול, ישנה התפצלות:
כביש
(הימני ביותר) יורד חזרה למורזין – זה מסלול דרך כביש ראשי של מספר ק"מ
בירידה תלולה מפותלת עם נוף מדהים של מורזין בעמק. הכביש לוקח עד למורזין (יום אחד
ירדנו גם בכביש זה – מומלץ מאוד). אבל זה מסלול אחר – לא זה שבדרך לאגם.
שתי
הדרכים האחרונות מובילות לנחל שבתחנת הרכבל של Les Lindarets. צפריר בחר לרדת
יום אחד דרך הסינגל. אגב, ישנן מספר נקודות בהן הסינגל מתחבר עם הכביש לאורך הדרך. מהנחל, דרך כפר קטן דרך הכביש
עד לאגם למעשה, ניתן להגיע לאגם בשתי דרכים – יום אחד רכבנו דרך הכביש ויום אחד
בדרך העוברת ביער, כשמימיננו זורם נחל.
גם
את הדרך מהאגם למורזין אפשר לרכב דרך הכביש או דרך היער. אנחנו רכבנו את שתיהן –
אם בוחרים רק דרך אחת – מומלץ דרך היער. הנחל מלווה אתכם כמעט לכל אורכו עד מורזין.
מסלול ליום גשום
ביום
אחר, גשום, בחרנו לרכב את חלקו השני של הנחל. התברברנו בבחירת הדרך(כי היה עוד
נחלון, ועלינו בעלייה מטורפת של מספר ק"מ בגשם סוחף דרך מספר כפרים). למרות
העלייה והגשם השוטף – היה כייף. כשירדנו, הבנו את מקור הטעות: בכביש הראשי של
מורזין ממשיכים לכיוון דרום, עד לצומת עם הכנסייה, לפנות ימינה ולרכב על המדרכה
כמה עשרות מטרים, לעבור גשרון קטנטן של הולכי רגל ולחפש את השילוט למסלול של הנחל.
זה
מסלול במגמת עלייה מאוד מתונה, כל הדרך על נחל יפה, יש גם מפל בדרך (צריך לסטות
קצת מהמסלול, יש שילוט). סה"כ – מסלול נחמד ליום גשום, כי לא מפספסים נוף.
מסלול TG1
מסלול
עם נוף יפה, אם כי מלווה בחלקו הראשון בדרך בה חולפים על פניך במהירות רבה, בדרך
די צרה, דאון-היליסטים.
המסלול:
מגיעים עד לנחל שהזכרנו ברכבל של Les Lindarets חלקו הראשון של
המסלול לאגם Montriond , עולים
ברכבל לכיוון chattel וממשיכים
ב TG1
החלק
הראשון – כמו לונה-פארק...כייף אמיתי עם נוף מדהים לאחר מכן, אנחנו המשכנו ב TG1 עד Chatel, הבנו שלא נצליח
לסיים את כל המסלול שתכננו לאותו יום לפני סיום שעת הרכבלים, וחזרנו בשלום.