התחברות
התחבר באמצעות פייסבוק
התחבר באמצעות גוגל פלוס
התחבר באמצעות דואר אלקטרוני
יש להזין דוא"ל וסיסמא
שם משתמש
סיסמא
התחבר
שכחת סיסמא ?
לחץ כאן לשחזור סיסמא
אינך משתמש רשום ?
לחץ כאן להרשמה
אין לך חשבון משתמש? הרשם עכשיו
הרשמה כמשתמש חדש
שם משתמש
מספר נייד
דוא"ל
סיסמא
אימות סיסמא
הרשם
077-20-400-55
לפרטים והזמנות התקשרו
האזור האישי שלי
התחברות הרשמה

חופשת רכיבה רומנטית במורזין

חופשת רכיבה זוגית רומנטית במורזין שבצרפת

צילום: צפריר ברגר
צילום: צפריר ברגר
צילום: צפריר ברגר
צילום: צפריר ברגר
צילום: צפריר ברגר
צילום: צפריר ברגר
צילום: צפריר ברגר
צילום: צפריר ברגר
צילום: צפריר ברגר
צילום: צפריר ברגר


חופשת רכיבה זוגית רומנטית במורזין

"שמע ניר, החבר‘ה ממש מפוחדים, מה דעתך לקפוץ אלי איזה ערב ולהרגיע אותם" – כך אמר לי רון טרם היציאה שלו עם הקבוצה למורזין.
את ההמשך כבר ראיתם באחד הדיוורים שלנו – סרט נפלא עם חגיגה בלתי נגמרת.
ההמשך של ההמשך הוא שהקבוצה אינה מדברת על חופשת רכיבה נוספת בחו"ל, אלא על חופשה נוספת במורזין.

"
שמע ניר, לנו זה בהתאם התאים כמו שהבטחת, אבל שמעתי שאתה שולח לשם גם את צפריר וגילה, עליהם אני ממש מפחד" – כך אמר לי רון אחרי החזרה ממורזין.

...
האמת, בנקודה הזו אפילו אני, שמוכר לכולם שמורזין היא גן עדן לכולם ולא רק לאנשי ה-DH, בנקודה הזו אפילו אני נלחצתי, אבל אז שוב הוכח: מורזין היא גן עדן לכל סוגי הרכיבה. אז הנה לכם כמה תמונות של זוג שמבלה את ימי הרכיבה השוטפים שלו ביער בן שמן, בא למורזין לטייל, והשקיע בנו עם תיאור של שני מסלולים.

מסלול LG6
מסלול מדהים, בין השניים היפים שאנחנו עשינו (אנחנו דרגנו 5 כוכבים מתוך 5...). עובר בין סוגי נוף שונים, כאשר המונט בלן מתנוסס ממרחקים
עולים ברכבל של Pleney. (כחצי ק"מ אחרי הרכבל יש ירידה תלולה בשביל שנראה תמים למדי, אך למעשה הוא דרדרת של אבנים לאורך מספר מאות מטרים – לשים לב לא להגיע אליו במהירות. הנוף בחלקו הראשון של המסלול, עד לרכבל שלוקח ל Les Chavannes,הוא בגדר נחמד בלבד. לא להתאכזב – ההמשך מדהים.
לשים לב לא להיכנס בטעות למסלול ה down hill האדום שנמצא לפני הירידה לרכבל שלוקח ל Les Chavannes (לנו זה קרה, ואז – אין דרך חזרה...).
כשיורדים מהרכבל ב Les Chavannes צריך לקחת את המסלול הימני, השילוט קצת מבלבל שם. המסלול כולל מעט עליות ממושכות ותלולות, אבל הנוף שווה כל מאמץ. היינו מגדירים קל+ או בינוני- (עם זאת, זה לא מסלול למשפחות)
הסינגל ביער במקטע האחרון שמגיע ל LE GETS, בוצי וחלקלק, כולל כמה אזורים בוציים במיוחד ושורשים חלקלקים (אנחנו לא יודעים כמה ימי גשם היו לפני יום הרכיבה שלנו, מכיוון שזה היה המסלול הראשון שלנו). יש גם כמה קטעים תלולים במיוחד. בסוף המסלול מגיעים ל Le Gets . אנחנו ירדנו משם דרך הכביש הראשי לכיוון מורזין (כ- 6 ק"מ ). יש אפשרות לרדת גם דרך היער.

מסלול לאגם   Montriond
עולים ברכבל של super Morzine ומיד לאחריו ברכבל  de zore
בסיום הרכבל לוקחים את הנתיב הימני MZ7. המסלול עובר דרך יער (הרבה מה down  היליסטים שפגשנו עלו את העלייה הזו ברגל...),  בסיומו של היער כולם נעצרים, לא מאוד ברור לאן ממשיך המסלול, ישנה התפצלות:
כביש (הימני ביותר) יורד חזרה למורזין – זה מסלול דרך כביש ראשי של מספר ק"מ בירידה תלולה מפותלת עם נוף מדהים של מורזין בעמק. הכביש לוקח עד למורזין (יום אחד ירדנו גם בכביש זה – מומלץ מאוד). אבל זה מסלול אחר – לא זה שבדרך לאגם.

  • כביש אחד שעולה לכיוון Avoriaz  אנחנו התברברנו ועלינו בטעות עלייה רצינית ביותר, ולאחריה עלייה מפרכת עד לרכבל, בו הבנו שלא ניתן לרדת באמצעות רכבל עם אופניים, אלא רק לעלות... לתשומת הלב!!!
  • סינגל שיורד דרך היער
  • כבישון (המסלול השמאלי ביותר) - אנחנו בחרנו לרדת בכבישון בדרך חלומית, מפותלת מאוד, עם ידיים שנרדמות על הברקסים...


שתי הדרכים האחרונות מובילות לנחל שבתחנת הרכבל של Les Lindarets. צפריר בחר לרדת יום אחד דרך הסינגל. אגב, ישנן מספר נקודות בהן הסינגל מתחבר עם הכביש לאורך הדרך. מהנחל, דרך כפר קטן דרך הכביש עד לאגם למעשה, ניתן להגיע לאגם בשתי דרכים – יום אחד רכבנו דרך הכביש ויום אחד בדרך העוברת ביער, כשמימיננו זורם נחל.
גם את הדרך מהאגם למורזין אפשר לרכב דרך הכביש או דרך היער. אנחנו רכבנו את שתיהן – אם בוחרים רק דרך אחת – מומלץ דרך היער. הנחל מלווה אתכם כמעט לכל אורכו עד מורזין.

מסלול ליום גשום
ביום אחר, גשום, בחרנו לרכב את חלקו השני של הנחל. התברברנו בבחירת הדרך(כי היה עוד נחלון, ועלינו בעלייה מטורפת של מספר ק"מ בגשם סוחף דרך מספר כפרים). למרות העלייה והגשם השוטף – היה כייף. כשירדנו, הבנו את מקור הטעות: בכביש הראשי של מורזין ממשיכים לכיוון דרום, עד לצומת עם הכנסייה, לפנות ימינה ולרכב על המדרכה כמה עשרות מטרים, לעבור גשרון קטנטן של הולכי רגל ולחפש את השילוט למסלול של הנחל.
זה מסלול במגמת עלייה מאוד מתונה, כל הדרך על נחל יפה, יש גם מפל בדרך (צריך לסטות קצת מהמסלול, יש שילוט). סה"כ – מסלול נחמד ליום גשום, כי לא מפספסים נוף

מסלול TG1
מסלול עם נוף יפה, אם כי מלווה בחלקו הראשון בדרך בה חולפים על פניך במהירות רבה, בדרך די צרה, דאון-היליסטים.
המסלול: מגיעים עד לנחל שהזכרנו ברכבל של Les Lindarets  חלקו הראשון של המסלול לאגם Montriond , עולים ברכבל לכיוון chattel וממשיכים ב TG1 
החלק הראשון – כמו לונה-פארק...כייף אמיתי עם נוף מדהים לאחר מכן, אנחנו המשכנו ב TG1 עד Chatel, הבנו שלא נצליח לסיים את כל המסלול שתכננו לאותו יום לפני סיום שעת הרכבלים, וחזרנו בשלום.