חבריי
הרוכבים (והלא רוכבים)
כאשר
האדרנלין עדיין זורם והגוף עדיין כואב אני שולח לכם סיכום של שבוע מקסים.
התמונה
המצ"ב ממחישה את כל השבוע: 8 חברים ברקע נוף קסום. הרמוניה בדירה, צחוקים ומסלולים
שלא חווינו מעולם. אזור מדהים. בתמונה, אנחנו על פסגת MONT CHERY וברקע ה-MONT BLANC
אם
אין לכם כוח לקרוא את הכל, או לראות את כל הסרטונים, אז תבחרו את הסרטון של יום
שני http://youtu.be/qkCKml8Q1j0 ואת הסרטון של ה- ANYONING זה לא אופניים
אבל חוויה חזקה במיוחד http://youtu.be/X_8K_xGf3fw
יום
שישי 6.7.2012
ירד
גשם בלילה, קמנו ליום מעונן שכעבור שעתיים פינק אותנו בשמש חזקה.
זה
בעצם היום שהיה מז"א הגרוע יותר, חוץ משעתיים גשם בסוף יום א.
ללא
ספק היה לנו מזל עם מזג האוויר. לכן,
יום ראשון לרכיבה התחיל בסימן מים ובוץ על המסלולים שנראה היטב בסרטון. קצת אווירת העיירה וקצת
אווירת הדירה מובא בסרטון. כניסה לסרטון http://youtu.be/E4wWkng0dH0
שבת
7.7.2012
יום
השני לרכיבות נפתח עם שמיים בהירים. המבוגרים שבחבורה, שלא רוכבים איתנו, טיפסו
רגלית ל MONT CHERY כבר בשעה 6:30 בבוקר כאשר כל
הצרפתיים עדיין ישנים (חוץ מאופי הבגטים) ודווחו על ראות נקייה לחלוטין עד ל.MONT BLANC
לאחר
ארוחת בוקר והתארגנות, עלינו ברכבל ואכן הצילומים הראשונים בסרטון ממחישים היטב את
מה ראינו. הרכיבה סביב MONT CHERY היא
רכיבת XC קלאסית על
דאבל נוח ששומר על קו גובה, ומקנח בסינגל קל ונחמד במעבר הרים ANCRANEZ לא בגובה רב. בנקודה זו עזבנו את המסלול
הקלאסי סביב MONT CHERY וחיברתי אותו עם מסלול ALL
MOUNTAIN, (רז היה אומר: ע"מ להוסיף נפח),
שהוסיף כמה קטעי טיפוס לא קשים וסינגלים רטובים, בוציים וכייפים ממש
בתוך
יער עבות. טעות ניווט עלתה לנו ב-400 מטר טיפוס עד לבקתת הרים REFUGEE בגובה1100 מטר ומשם גלישה על דאבל שהפך לדרך אספלט בואכה העיירה הציורית ST JEAN D‘AULPS ומשם בסינגל מקביל
לנחל עד למורזין וברכבל חזרה לאתר LES GETS לקינוח
עם מסלול ה-4CROSS כפי שאילן מספר בכתבה שלו (למתגוררים ב LES GETS בסוף
רוב ימי הרכיבה ממתין המסלול המדהים הזה(.
הצילום
הראשון של המסלול ה-4CROSS הזה בסרטון הוא עם הפנים קדימה ולאחר מכן הוספתי צילום בזווית הפוכה מיום
הרכיבה האחרון (זייפתי... ) שמשלים את התמונה. מצלמת ה-GOPRO תמיד מעוותת, הפעם היא לא
ממחישה את השיפוע המטורף של המסלול, אך בכל מקרה קבלו המחשה.
ביום
הזה סגרנו סביב ה-50 ק"מ רכיבה (הפעם עם טיפוס כפי שאמרתי). פרוט המסלול
בכתבה. כניסה לסרטון http://youtu.be/rGF3n4TZuqc
יום
ראשון 8.7.2012
אחרי
יומיים של רכיבות ארוכות החלטנו כי ביום השלישי נאפשר לשרירים הקשורים
לרכיבה
קצת מנוחה. קמנו מאוחר ומשפחת פרץ פינקה אותנו בארוחת בוקר גדושה.
טיילנו
בעיירה ועשינו קניות וגם הזמנו/שילמנו עבור חווית ה CANYONING שקבענו
לשעה
15:00. החלטנו לאכול ארוחת צהריים
בדירה והיות שהכל היה מוכן והיינו קצת משועממים יצאנו לרכיבה קצרה בת שעתיים ברוטו
(כולל העליה ברכבל) ל-MONT CHERY , מרום הרכבל יורד סינגל F שחור (צבע זה מייצג את השבילים
הקשים וירדנו
אותו בזהירות. הוא היה קצת רטוב ובוצי, ובכמה מקומות היו שורשים רטובים.
את
המעברים הקשים לא התביישנו לעבור ברגל ובסה"כ החוויה הייתה טובה, אך זה היה
המסלול הקשה ביותר שרכבנו במשך כל השבוע. ראו את הסרטון המצ"ב.
כניסה
לסרטון: http://youtu.be/_JFOtGOkGx8
חווית
ה- CANYONING
בטיולים
קודמים שלי בארצות אירופה, ראיתי פרסומים וראיתי קבוצות
שמתארגנות
לכך. CANYON = קניון או נחל צר שיורד בתלילות רבה (ובאירופה בשונה מהארץ) הוא
שוצף/קוצף במי קרח בטמפרטורות נמוכות. האתגר הוא לעבור את הנחל בכל
מיני אמצעים שהמדריך שאתה שכרת מביא עימו והוא מסביר לך תוך כדי. לא נדרש ידע קודם
בגלישה (סנייפלינג), אך נדרש ידע בשחייה, אומץ וכושר טוב.
תמורת
50 יורו לאדם (מחיר מציאה לתמורה) הוא הסיע אותנו באוטו שלו הנושא טריילר עם כל
הציוד מאחורה. נסיעה של כ-15 דקות הביאה אותנו לתחתית נחל ה-NYON באזור מורזין MONTRIOND ושם הורדנו
בגדים. קיבלנו חליפות צלילה וגרביי צלילה עליהן נעלנו את נעלי הספורט שלנו. וכמובן
קסדות. כמו כן, לבשנו חגורת ריתמות להמשך. פנים וידיים נשארו חשופות.
המכונית של המדריך השני
נשארה
במקום עם בגדי ההחלפה שלנו וכולנו נסענו לתחילת המסלול עם המכונית שעימה באנו. תחילת המסלול הייתה בגלישה מגשר לנחל הנמצא 40 מטר מתחתינו. בעזרת חבל
באורך 80 מטר , המדריך דאג להוריד אותנו בריתמות תוך שליטה מלאה על מהירות הגלישה.
כמה שזה מפחיד, התברר בדיעבד כי זה היה החלק הקל של הטיול. מהר מאד מצאנו את עצמנו
גולשים (הפעם בשליטה שלנו) מפלים ובסוף הטיול אף גלשנו בעצמנו מפל בן 22 מטר בו
היינו צריכים להתהפך ולגלוש עם הגב אל המפל בתוך עצמת מים שקצת הקשו על הנשימה. במפלים אחרים התגלצ‘נו,
קפצנו, נעזרנו בחבל וכל הזמן האדרנלין בעלייה: תראו בסרטון שכמעט ולא ערכתי
ובכוונה השארתי את הקולות המקוריים. חוויה בת 3-4 שעות שהסתיימה
בסביבות 19:30 והגוף המשיך לרעוד עד שנרדמנו (אלה שהצליחו להירדם( פרטים על הבחור NICOLAS TRICOU בן ה-53 אני אפרט
בכתבה.
הישראלים
שנוסעים לאזור PORTES DU SOLEIL לרכיבת
אופניים EXTREME מן
הסתם יש את כל הדרישות: אומץ, כושר וכו‘ וזו חוויה בהחלט מומלצת שהיא לא באה על
חשבון הרכיבות אלא ההפך... כניסה לסרטון http://youtu.be/X_8K_xGf3fw
יום
שני 9.7.2012
לאחר
יום מנוחה (אעלק..!!), קמנו מוקדם ומ LES GETS (השעה 8:45) פנינו ליעד הסופי באותו יום CHAMPERY בצד השוויצרי של
המתחם. מסלול מוצע ע"י לשכת התיירות שם והוא בן 80 ק"מ מביא אותך בדרך
ארוכה יותר לשם, לנו נראה קצת יותר מידי ובסה"כ רצינו לטייל ולא לעשות V על כל דבר. מז"א היה יחסית מצוין כל
השבוע (תודה לאחראי...) אבל ביום זה פשוט היה מדהים, ראות אינסופית, נופים, גובה,
שלג. הכל דפק.
מ LES GETS דרך
סינגל ה- PDS זה המסלול
של ה-80 ק"מ שכתבתי קודם, לא רק על בסיס סינגלים, אלא יש בו הכל, וראשי
התיבות PDS עומד עבור PORTES DU SOLEIL הרי הוא שם האזור כולו שחוצה בין צרפת לשוויץ ,המעבר אגב לא מורגש בכלל.
הגענו למורזין, טיפוס על מערכת קבינה ורכבל לסופר מורזין, סינגל לכוון LINDARETS מומלץ !!!! שומר על קו גובה וזורם, הביא אותנו לתחתית רכבל MOSSETTES לאחר ביקור במפל היפה עלינו עליו (שימו מעיל כי למעלה קר). אין לעלות לשם
אם מז"א הוא לא טוב, חבל, חכו ליום יפה. מ POINTE
DU MOSSETE ב-2200 מטר ירידה על דאבלים בתוך
(אני מדגיש: "בתוך") נוף מדהים, ירידה ל-LES CROSETS, עצירה לקפה ועוגה (עוגת משמישים מגעילה לא מומלצת) ועליה ל-PLANACHAUX. ליד רכבל זה יש מסלול 4-CROSS שראינו
מטורפים עושים אותו: בחזרה המטורפים היינו אנחנו...
כפי
שאילן כתב בכתבה שלו ב-PLANACHAUX עוד פסגה עם נוף
מקסים, עוד תמונות. ירידה אינסופית ל-CHAMPERY בדאבלים
מאספלט משולבים סינגלים זורמים. 13:00 בצהריים אנחנו ב-CHAMPERY, ומתחילים לחזור,
פחות או יותר על אותה הדרך, אבל ברור כי זה לא כך, כי מה שירדת, אתה לא עולה, אלה
רוכב על מסלולים הפוכים ובשיפוע הפוך. מ-CHAMPERY עולים ל-PLANACHAUX בקבינה שמכילה עד
180 אנשים, מוכרת לי מעונות הסקי, מצחיק אותי לראות אותה מלאה בפריריידרים
ואופניים. מ-PLANACHAUX היעד
הוא LINDARETS והדרך
נראית אל מרחוק הרבה מתחתינו. ירידה מדהימה עד אגם עם שלג סביבו, מלחמת שלג כמו
ילדים ופנינו ליעד הסופי LINDARETS, טיפוס
על רכבל ל-AVORIAZ עיירת
סקי יפה בכיעורה (!), גלישה למורזין, עליה עם רכבל ל-PLENEY וה-4CROSS
שלנו ממתין
לנו ע"מ לסגור 62 ק"מ מדהימים. ראו כל התיאור כעת בסרטון.
סאפרי
אופניים ב PORTES DU
SOLEIL : http://youtu.be/qkCKml8Q1j0
סינגל BP2: http://youtu.be/NB7sHU5dB3M
יום
שלישי 10.7.2012
רכבנו
בעיקר את הקלאסיקה ב-LES GETS. סינגל
4-CROSS
כניסה
לסרטון http://youtu.be/Tj9Ohu64zmM
יום
רביעי 11.7.2012
היום
השישי היה יום הרכיבה האחרון ולא רצינו הפתעות. רכבנו לכוון CHATEL
ומעל
הרכבל שעולה מ-LINDARETS גלשנו
שמאלה לסינגל PANORAMIC המתחיל
ברכס שמשני צדדיו יורדת תהום לכמה מאות מטרים למטה.
הסינגל
זורם, תחילה שומר על קו גובה ולאחר מכן יורד כ-400 מטר בברמים מרשימים.