התחברות
התחבר באמצעות פייסבוק
התחבר באמצעות גוגל פלוס
התחבר באמצעות דואר אלקטרוני
יש להזין דוא"ל וסיסמא
שם משתמש
סיסמא
התחבר
שכחת סיסמא ?
לחץ כאן לשחזור סיסמא
אינך משתמש רשום ?
לחץ כאן להרשמה
אין לך חשבון משתמש? הרשם עכשיו
הרשמה כמשתמש חדש
שם משתמש
מספר נייד
דוא"ל
סיסמא
אימות סיסמא
הרשם
077-20-400-55
לפרטים והזמנות התקשרו
האזור האישי שלי
התחברות הרשמה

רכיבת שטח בשילוב E-BIKE

רכיבת שטח בשילוב E-BIKE זה משהו שתפגשו יותר ויותר באתרי רכיבה בחו"ל וגם בארץ.

רכיבת שטח בשילוב E-BIKE

מאת: ירון אוחנה

 

"חילול הקודש" , "אוי ואבוי" , "גוועלד" ... אלו רק חלק ממשפטי המחץ שבאו כתגובה מרוכבי שטח ששמעו במשפט אחד גם רכיבת שטח וגם E-BIKE. לחלק גדול מהמכורים, אופניים חשמליים נועדו כדי לקחת את הילדים ובני הנוער לבתי הספר, את ההורים לסיבוב סידורים בסביבת המגורים, ואת הסטודנטים למכללות ולאוניברסיטאות. זה הכל, ולא שום דבר מעבר לכך. לרכב בשטח הפתוח עם אופניים חשמליים נשמע להם כעבירה על איזה חוק לא כתוב. האמת, לרגע .... זה נשמע שהם צודקים, אבל בואו נחזור יחד 10 שנים לאחור, לרגע בו חבר סיפר לכם שהוא פגש ברחובות ברצלונה אופניים חשמליים נהוגים ע"י סטודנט נמרץ, סביר שהגבתם בפליאה. אני זוכר טוב טוב את התגובות העיקריות שמי ה"גאון" שחשב שיש מקום לחבר לאופניים רגילים מנוע חשמלי??? הלו בשביל זה בדיוק יש אופנוע 50 סמ"ק.

 

אני מעריך שגם כאן, מילות הגנאי על אופניי ההרים החשמליים יחלפו מהעולם, זה רק עניין של זמן. אז בביקור האחרון שלי בעיירה מורזין שבצרפת, בחרתי לשכור ליום אחד בלבד E-BIKE של SCOTT, ולצאת לכבוש כל חלקה טובה במרחבי הרכיבה המטורפים שרק מורזין יכולה להציע!

 

שנתחיל מהסוף ...? תענוג אמיתי נקודה! מדובר במשב רוח מרענן לחלוטין, ושלא תחשבו לרגע שאני מתכוון לנטוש את האופניים שלי ולעבור ל E-BIKE, עדיין לא! אבל אני לא יכול להתעלם מהחוויה המעניינת שעברתי. בין היתר הספקתי המון, בחרתי לוותר על שימוש במעלית אחת או שתיים, שבמצב רגיל הייתי נעזר בהן ללא ספק, הסוללה ומבנה האופניים לא מצריך שינוי סגנון רכיבה, והיכולת לבחור בעוצמת העזרה החשמלית מבין חמישה שלבים נפרדים, מאפס מוחלט ועד דרגה 4, מעניקה לרוכב מרווח עצום לדרגת הקושי שהוא מעוניין לחוות, או במילים פשוטות - כמה בא לכם להתאמץ.

 

לעניות דעתי, מדובר בבשורה אמיתית, לא פחות מזה! ה E-BIKE יאפשרו ללא מעט רוכבים להצטרף לחברים הטובים שלהם לרכיבה משותפת, למרות פערי הכושר. הם גם יאפשרו לרוכבים מתחילים לטעום מרכיבת שטח ולהתמכר, דבר שהם לא היו מעזים לנסות ללא ה E-BIKE, ולא פחות חשוב, הם יאפשרו את החוויה של רכיבות משפחתיות, שלרובנו לא קיימת בלעדיהם בצורה אופטימלית, בעיקר בשל אי האחידות בכושר הגופני בין הבעל לאישה ובין ההורים לילדים. אז האם אנחנו בפתחה של מהפכה..? אני חושב שכן, וכולנו נרוויח מזה! אני חושב גם שמגיע לכל אחד ליהנות מהתענוג המטורף הזה שאנו הרוכבים מרגישים בעת טיפוס בשבילים, ירידה בסינגל או סתם בהפסקה באיזו נקודה נידחת עם נוף מטורף ואוויר צלול.

 

ועכשיו, כמה מילים לרוכבים מתחילים שחושבים לקבל את כל הטוב הזה ללא כל מאמץ. אז זהו ... ממש לא! העזרה החשמלית פועלת בעת דיווש בלבד וכשמה כן הוא ... עזרה בלבד! אם תבחרו בדרגה הגבוהה ביותר, תמצאו את עצמכם כבר לפני שעות הצהריים ללא סוללה, לכן עליכם להשתמש בחוכמה בעוצמת העזרה הנדרשת, עובדה שתחייב אתכם להתאמץ במהלך הרכיבה, אך עדיין פחות מכל רוכב שטח אחר.

 

אז אם אתם מהרוכבים המכורים, שכל הנושא הזה נראה לכם תלוש מהמציאות, תתרכזו ביתרונות הרבים שציינתי ואל תשכחו ... שביום מן הימים גם אתם תאחזו בידיים כידון של E-BIKE, כי אף אחד מאתנו לא הולך ונהיה צעיר יותר J אז תנו כבוד והערכה לקדמה. תבלו!