התחברות
התחבר באמצעות פייסבוק
התחבר באמצעות גוגל פלוס
התחבר באמצעות דואר אלקטרוני
יש להזין דוא"ל וסיסמא
שם משתמש
סיסמא
התחבר
שכחת סיסמא ?
לחץ כאן לשחזור סיסמא
אינך משתמש רשום ?
לחץ כאן להרשמה
אין לך חשבון משתמש? הרשם עכשיו
הרשמה כמשתמש חדש
שם משתמש
מספר נייד
דוא"ל
סיסמא
אימות סיסמא
הרשם
077-20-400-55
לפרטים והזמנות התקשרו
האזור האישי שלי
התחברות הרשמה

Hotel Alpen Roc

Morzine

חדר אחסון לאופניים
שטיפת אופניים
200 מטר
מהרכבלים
400 מטר
מהמרכז
צילם: אילן שחם
צילם: אילן שחם
צילם: אילן שחם
צילם: צפריר ברגר
צילם: אילן שחם
צילם: אילן שחם
צילם: אילן שחם
צילם: אילן שחם

מורזין | צרפת | רוכבי אופניים | תענוג :)


אנחנו כאן לעשות לכם סדר ביעד מס' 1 באירופה לרכיבת שטח.

בסיום הכתבה יהיו ברשותכם לא מעט סיבות לסמן את מורזין כיעד הבא שלכם.

 

אז לפני הכל תזכרו שעם ההגעה למורזין יקבלו את פניכם שני נציגי קלאב ג'ירף במורזין, חולי רכיבה מוצהרים אשר בבוקר המחרת להגעתכם, יתפצלו לשתי רמות רכיבה ויובילו אתכם לרכיבת היכרות הכרחית במסלולי מורזין. הם יעשו לכם היכרות עם כל הנקודות החשובות במרחב הרכיבה, הצמתים החשובים ומעליות החיבור בין הקטעים המרכזיים. ולא ... הם לא מדריכי רכיבה, אבל הם יובילו אתכם לשלוש שעות של רכיבה מאוד משמעותית כחלק מתפקידם לגרום לכם להתגעגע רצח למורזין מיד עם חזרתכם ארצה.

 

ועכשיו רגע ... רגע ...רגע! מורזין זה יעד לרוכבי DH בלבד, לא כך?? לא, ולא, ולא ולא!
זה היה נכון פעם, מזמן, לא עוד. השקעה חסרת תקדים בתשתיות והכשרת מסלולים התואמים לכל רמות הרכיבה, הפכו את המקום לבירת רוכבי אופני ההרים לכולםםםם.

מורזין כיום היא גן עדן לרכיבה לכ..ו..ל..ם בין אם אתם רוכבי XC שמחפשים רק לטייל, בין אם אתם רוכבי AM שמחפשים ירידות אבל לייט וכמובן אם אתם רוכבי  DH


בואו נתחיל ...
Morzine נמצאת באלפים הצרפתים בגובה 1000 מטר מעל פני הים, מרחק שעה ורבע נסיעה בלבד מגנבה, והיא העיירה המרכזית והגדולה ביותר באתר סקי עצום ממדים שנקרא Portes Du Soleil (שער השמש).
אז אתם שואלים למה דווקא מורזין? אוי ... המון סיבות!

הרכבלים! כשאנחנו נוסעים לרכוב בחו"ל, אנחנו מחפשים את החוויה הכי שונה שניתן לקבל ממה שיש לנו פה בפרובינציה. רכבלים כבר פגשנו, אפילו אצלנו (מנרה, חרמון), אבל אצלנו מדובר על רכבל אחד. דמיינו לעצמכם את הכרמל, רמות מנשה והגלבוע גם יחד מחוברים ביניהם ב-24 רכבלים, ובהפרשי גבהים גדולים פי כמה וכמה, תוסיפו לזה נוף אלפיני של מצוקים, שלג עד, אגמים וכו‘, ותבינו למה דווקא מורזין. זו הרי חווית רכיבה מטורפת לה אין בעולם אח ורע.

מגוון השבילים האינסופי - 650 ק"מ של שבילים מכל הרמות, ממתחילים ועד דאון היל, משבילים ירוקים בזוויות יחסית מתונות, ועד סינגלים שחורים בזוויות מטורפות, כשעליהם נוספים פארקים שלמים של קפיצות. כמות שבילים כזו יש רק באגם גרדה באיטליה, אך מגוון כזה אין בשום מקום בעולם.

העצמאות - מסלולי הרכיבה במורזין משולטים היטב וקלים מאד לאיתור,

כך שכל אחד יכול למצוא את דרכו בקלות, בדיוק כמואתר הביתשל כל אחד מאתנו. עצמאות כזו ניתן למצוא בחופשת סקי כמעט בכל אתר, אבל בעולם תיירות האופניים הבתולי אין עוד דברים כאלה.

הנוחות - מורזין נמצאת בסה"כ שעה ורבע מגנבה. שאטלים שעובדים 24 שעות ביממה וערוכים להובלת אופניים, הופכים את ההגעה אליה לפשוטה ביותר. היצע המגורים המתאימים לאחסון רוכבי אופניים גדול מאד, ושירותי הטיפול המקומיים באופניים הינם רבים.

 

מתי כדאי להגיע למורזין?
חופשת אופניים במורזין כדאית רק כשכלל הרכבלים פתוחים, וזה קורה מסוף השבוע האחרון של יוני ועד סוף השבוע האחרון של אוגוסט או הראשון של ספטמבר.


ומה עם גשם?
טוב תודה, מה שלומכם? יש גשם, כמו בכל אירופה, וברוב ימי הגשם רוכבים.
כמו כן אל תאמינו לכל הסיפורים שאומרים שביולי יש יותר גשם מאוגוסט או להפך, אין שום סטטיסטיקה שתומכת בסיפור הזה.


למי זה מתאים?
לכל אדם שאופני הרים הם התחביב שלו, בו הוא עוסק באופן קבוע (פעם או פעמיים בשבוע) ומתורגל ברכיבה בירידות (וירידות לצורך העניין הן הרי ירושלים, הגליל והכרמל).


היזהרו מתפיסה מוטעית! חיפוש השם מורזין ב-Google  או Youtube יניב כמעט אך ורק תוצאות מתחום ה-Downhill מרובה המיגון והסיכונים.  טעות! כאמור בפתיח, המקום הוא גן עדן לכולם, חפשו סרטים של אירוע ה-Passportes du Soleil וחוו בעצמכם.


איפה רוכבים?

ראשית, לצורך התמונה הכוללת, במורזין אין צורך ברכב. הרכבלים יוצאים מתוך העיירה ומקושרים ביניהם, ואין צורך בשום הסעות.

ממורזין יוצאים שני רכבלים. האחד נקרא Pleney ומשמש גם לעליה להר הקרוי כך ולמסלולים היורדים ממנו, וגם כנקודת יציאה לרכיבה לאזור העיירה לז'ה (Les Gets). השני נקרא  Super Morzineומשמש כצינור יציאה לכל האזורים המרוחקים.


העיירה לזה נמצאת כחמישה ק"מ מערבית למורזין, ו-300 מטר מעליה ויוצאים ממנה שני רכבלים, האחד נקרא  Chavannesוהשני Mont Cherry. מקצה שני הרכבלים השונים יורדים מספר מסלולים חזרה לעיירה לז'ה, ושני מסלולים כל הדרך עד למורזין. בסוף יום הרכיבה בלזה ניתן להתגלגל חזרה למורזין גם על הכביש.


חזרה ל-Super Morzine
הסופר מורזין ורכבל ה-Zore שבהמשכו משמשים כאמור כצינור יציאה לאזורי רכיבה נרחבים. בסוף ה-Zore מדוושים עד קרוב לעיירה Avoriaz ויורדים מזרחה לעמק שנקרא לינדרה (Lindarets). הלינדרה הוא צומת מרכזי בו תעברו כמה וכמה פעמים במהלך החופשה. מלבד שניים-שלושה בתי קפה, תמצאו בלינדרה גם שני רכבלים להמשך הטיול, ורכבל נוסף באמצעותו תחזרו לקראת סוף היום ל- Avoriazבדרך הביתה. למטיילים שביניכם פתוחה גם אופציה נוספת, יציאה מלינדרה ברכיבה לכיוון אגם Montrioned .


חושבים שזהו ...? שוב טעיתם.  מלינדרה יוצאים גם שני רכבלים, האחד לכיוון Mossettes  - הנקודה הגבוהה ביותר באזור, ובהמשך הרכיבה לעיירות השוויצריות Les Crosets & Champery. הרכבל השני נקרא Chaux Fleurie, ממנו יורדים כמה מסלולים לפארק הקפיצות של Chatel (שנקרא כך למרות שהוא רחוק מהעיירה הנושאת את אותו השם), ומומלץ לעבור שם גם אם אינכם נמנים על קהל האקסטרים. מפארק הקפיצות ניתן להמשיך לטיולים רחוקים הכוללים את העיירה Chatel  והלאה ל- Morgin , Torgonו-Champousin , ממנה ניתן להמשיך ל-Les Crosets ולחזור הביתה דרך צדו השוויצרי של רכבל ה- Mossettes עליו סיפרתי לכם קודם

בקיצור, לא ממש חסר לאן לרכוב... ואם תרצו ייעוץ ממוקד, הנציגים שלנו במורזין תמיד ישמחו לשבת אתכם עם מפה פתוחה והמלצות חמות, וזה קורה מידי ערב בנקודת מפגש קבועה.


החלטתם? סבבה! אז איך טסים?
שדה התעופה הקרוב ביותר למורזין הוא ז'נבה, שם גם זמינות סבירה של טיסות מ/אל תל אביב. לז'נבה ניתן לטוס עם אל-על (140$ להטסת אופניים) או באמצעות חברת הלאו קוסטEasy Jet  (100€  להטסת אופניים)


איך מגיעים מגנבה למורזין?
קל ופשוט, שרות שאטלים שעובד 24 שעות ביממה ומצויד בטריילרים לסחיבת ארגזי האופניים  ואל תדאגו ... אנחנו דואגים להכל!


איפה לנים?
הלינה הפופולארית ביותר במורזין היא בדירות מאובזרות בהם מספר חדרי שינה (בהתאם לגודל הקבוצה), שירותים, מקלחות, מטבח מאובזר וסלון נעים.

בא לכם דווקא על מלונות? יש לנו מבחר מגוון. את כל אפשרויות הלינה שאנו מציעים תוכלו למצוא באתר האינטרנט שלנו.


להביא את האופניים שלי או לשכור?
השכרת אופניים אמנם אינה זולה בלשון המעטה, אבל בשנים האחרונות רוב אורחינו מעדיפים לשכור אופניים. למה? גם חוסכים את הבלאגן שכרוך בהטסה, וגם שוכרים אופניים שמתאימים יותר לרכיבה במורזין.

יש לנו הסכמי השכרה מעולים עם מספר חנויות מרכזיות במורזין, ואורחינו גם זוכים להנחה של 5% ממחירון החנות, רק קחו בחשבון שנדרש להזמין את האופניים המבוקשות הרבה זמן מראש.


איפה אוכלים?
במורזין ולזה כמות לא קטנה של מסעדות.

בנוסף, באופן די מפתיע, הסופרמרקטים זולים מישראל, וכוללים מגוון בהחלט מעניין ואיכותי של אפשרויות מזון.


מה עושים בערב?
מתפרקים מיום הרכיבה הקשה שעבר עלינו, או שהולכים לבר או למסעדה שבא לכם. פרטים אצל נציגנו הישראליים במורזין.


מה עושים ביום שהחלטנו לא לרכוב?
מורזין היא כפר נופש, וככזה היא מציעה מגוון אפשרויות גדול, ראפטינג, קניונינג, פארק חבלים, אומגה מטורפת, טיסה במצנחי רחיפה, נסיעה לגנבה, אנאסי ועוד, גם כאן נציגנו ישמחו לפתוח אתכם מפה, ולהמליץ לכם על המקום המתאים לכם ביותר


משך החופשה
הרוב המכריע של האורחים מגיע לשבוע, מרביתם בימי חמישי. בדרך זו אנו יכולים להציע לכם את המחיר הטוב ביותר לחופשה, בעיקר בשל העובדה שאנו מנהלים עשרות דירות מידי שבוע, החל מחודש יוני ועד תחילת ספטמבר.


למה הכי משתלם לכם להזמין דרכינו ולא לבד?
פשוט מאד, משלמים בדיוק כמו ברכישה ישירה (לרוב אפילו קצת פחות), ומקבלים הרבה יותר:

1.    במקום לחפש את מגוון השירותים אחד אחד ואולי גםליפול‘, גוף אחד מנוסה ומקצועי מארגן עבורכם הכל, בעלות זהה לכמה שיעלה לכם לארגן את החופשה לבד. על מחיר כרטיס הרכבל (lift pass) והשכרת אופניים, אתם אפילו מקבלים 5% הנחה.

2.   ל- Club Giraffeיש שני נציגים במורזין שילוו אתכם, ייעצו ויוודאו שתהיה לכם חופשה לא פחות ממושלמת, האמינו לנו שזה מאוד חשוב!


אז מה הפלא שאחרי שבוע במורזין חוזרים אליה מידי שנה שוב ושוב ושוב

בין לקוחותינו יש לא מעט רוכבים שהשנה יגיעו למורזין בפעם השלישית, רביעית, ואפילו שמינית ברציפות!


רוצים לקבל מידע על מסלולים מומלצים המחולקים לפי סגנונות רכיבה?
חזרו לדף הבית ובחרו את סגנון הרכיבה שלכם באחד הריבועים הגדולים בראש הדף. רוצים לדעת עוד פרטים? צלצלו אלינו ואחד מרוכבי האופניים המקצועיים שלנו ישמח לתרום מניסיונו בכדי להבטיח לכם שבחרתם נכון!


מחכים לארח אתכם במורזין

צוות Club Giraffe
www.club-giraffe.co.il

מעוניינים במידע נוסף?
מלאו את הטופס ונציגנו יחזרו אליכם
שלח
Hotel Alpen Roc
*המחירים הינם מחירים מינימליים לאדם
חדר זוגי סטנדרט ל-2 אורחים
2 אנשים, ארוחת בוקר
חדר עם מיטה זוגית או שתי מיטות יחיד + ספה נפתחת, שירותים, מקלחת/אמבטיה, כספת, מרפסת במרבית החדרים. כ-12 מ"ר
חדר טריפל סופריור ל-3 אורחים
1 - 3 אנשים, ארוחת בוקר
חדר עם מיטה זוגית או שתי מיטות יחיד + מיטת יחיד, שירותים, מקלחת/אמבטיה, כספת, מרפסת במרבית החדרים. כ-13-18 מ"ר
חדר QUAD סטנדרט ל-4 אורחים
2 - 4 אנשים, ארוחת בוקר
מיטה זוגית ומיטת קומתיים / 2 מיטות יחיד כ-15 מ"ר
חדר QUAD סופריור ל-4 אורחים
2 - 4 אנשים, ארוחת בוקר
כ-25 מ"ר 4 מיטות יחיד
חדר סטנדרט ליחיד
בן אדם אחד, ארוחת בוקר
חדר עם מיטת יחיד, מקלחת/אמבטיה, שירותים, טלויזיה וכספת. כ-10 מ"ר