התחברות
התחבר באמצעות פייסבוק
התחבר באמצעות גוגל פלוס
התחבר באמצעות דואר אלקטרוני
יש להזין דוא"ל וסיסמא
שם משתמש
סיסמא
התחבר
שכחת סיסמא ?
לחץ כאן לשחזור סיסמא
אינך משתמש רשום ?
לחץ כאן להרשמה
אין לך חשבון משתמש? הרשם עכשיו
הרשמה כמשתמש חדש
שם משתמש
מספר נייד
דוא"ל
סיסמא
אימות סיסמא
הרשם
077-20-400-55
לפרטים והזמנות התקשרו
האזור האישי שלי
התחברות הרשמה

קרוס קאונטרי

תשכחו מכל מה שסיפרו לכם! מורזין הנו אחד מהיעדים הטובים ביותר לרוכבי XC.

צילם: אילן שחם
צילם: אילן שחם
צילם: אילן שחם
צילם: אילן שחם

 

 

Cross Country (XC) במורזין

 

מורזין נודעת כגן העדן של רוכבי ה-Downhill, אבל בשנים האחרונות תראו בה יותר ויותר רוכבים שכל רצונם הוא לטייל עם האופניים.

כל השבילים בכתום הם שבילי רכיבה רחבים, והכחולים – מסלולי אופניים שמאד תאהבו, באמצע יש כמה ירוקים, כמובן שגם הם יתאימו לכם. ... ויש מאות ק"מ כאלה.

 

בשנים האחרונות הבינו מקבלי ההחלטות במחוז Porte Du Solleil שמורזין , אבורייז ולה ז'ה הם חלק ממנו, שעליהם להשקיע בתשתיות שיהפכו את מורזין והמרחב בכלל לפתרון טוב גם לרוכבי ה XC וגם ה AM ושזו תהיה טעות להישען רק על רוכבי ה- DH , עם ההחלטה הזו הם יצאו והשקיעו סכומים מטורפים בתשתיות בסינגלים המתאימים לכל סגנונות הרכיבה במספר דרגות קושי, הכשרת מסלולים רחבים והפעלת עוד עוד מעליות, בעיקר לחיבור בין אזורי הרכיבה.

כיום, המרחב מציע 25 מעליות אופניים פעילות הפזורות בשטח עצום, רק לשם השוואה אזור רכיבה מעולה מוגדר בחמש מעליות אופניים ומעלה.

אז נכון, תמיד תמצאו רוכבים שיפחידו אתכם ברגע שתעלו את השם מורזין, אבל זה בעיקר בגלל חוסר ידיעה מוחלט. רוצים להתרשם ממה שכתבו רוכבי XC ו AM שחזרו ממורזין בשנים האחרונות? פשוט כנסו לקישור תגובות וקראו עשרות רשמים מרוכבים שטעמו מגן העדן מורזין.

 

אז אם החלטתם לצאת למורזין, ימתינו לכם נציגי קלאב ג'ירף ולאחר שיחת אפיון, יכוונו אתכם למסלולים המתאימים לכם ביותר! בכל מקרה, הכנו לכם רוכבי ה- XC כמה דוגמאות של ימי טיולים מושלמים:

 

1.    יום הכרות (מומלץ ביום זה להיעזר בנציגי קלאב ג'ירף במורזין):

       טפסו ברכבל הסופר מורזין, והמשיכו ממנה ל-Zore.

       משם גלשו לעמק ה-Lindarettes, וממנו רדו לאגם Montriond היפהפה, גלשו לעיירה הנושאת את אותו השם, וממנו פדלו לאורך הנחל חזרה למורזין.

2.    לז'ה (Les Gets) – 'בשר' ליומיים רכיבה לפחות:

       טפסו ברכבל ה-Pleney, והתגלגלו מטה במסלול הכחול למרכז העיירה.

       טפסו ברכבל ה-Chavannes, ומשם אנו מזמינים אתכם לחשוב על כמה אפשרויות שעשויות למלא כמה ימים:

       הראשונה – המסלול המקווקו שמגיע ל-La Rosta מיועד גם עבורכם, המסלול כולל עליות וירידות, ולכן אינו מסומן כמסלול אופניים, אך הוא מסלול נפלא! יום טיול שלכם!

       השנייה – בא לכם להרגיש קצת מה עושים הפסיכים במורזין מבלי לקחת סיכונים מיותרים? כנסו למסלולים הכחולים ב-Jump park. לא, אין שם שום קפיצה, אלא רק המון סיבובים (ברמים) על צלע ההר – תנו לנו לנחש שלא ירד לכם החיוך מהפרצוף.

       השלישית – חזרה למורזין דרך השבילים הכתומים והכחולים שמגיעים לאזור ה-Pleney ויורדים משם למורזין.

3.    Chattel - הגעה לכפרים Morgins, Torgon, Champery, Les Crosets – מסלולים ל-3-2 ימי רכיבה:

       הגיעו שוב ל-Lindarettes, טפסו ברכבל ה-Chaux Fleurie, ומשם לכיוון Chattel, Morgin, Champoussin, Les Crosets. משם רדו ל-Champery היפהפיה, עלו חזרה בגונדולה האדומה הענקית שכאילו עולה על קיר, וחזרה ל-Lindaretes דרך Point du Mossettes.

       במסלולים דומים ניתן להגיע גם ל-Torgon.

4.    בסוף נגלה לכם סוד.

גילינו לכם אותו בקטנה בסעיף 2 שסיפר על לז'ה, אבל בואו נרחיב: אתם חובבי טיולים, ורכיבה היא עבורכם כלי מדהים לצפייה בנופים, אבל בכולכם חבוי גם הילד הקטן עם החיוך הטפשי שיודע להימרח לו על הפרצוף מאוזן לאוזן. ולמה אנחנו מספרים לכם את זה? כי אם היינו מציעים לכם טיול שכולל חזרה על אותו מסלול כמה פעמים ברצף, הייתם זורקים אותנו מכל המדרגות, ובטח שלא רוכשים מאיתנו חופשת אופניים...  ...אבל כשתראו את המסלולים של מורזין, תעשו גם את זה, וראו הוזהרתם – החיוך יהיה ממש טפשי!

 

ועם חזרתכם, אל תשכחו שהתגובה שתבחרו לכתוב לנו, תעזור מאוד לרוכבים שיבואו אחריכם. כתבו לנו עם חזרתכם מה אהבתם מאוד ומה פחות, מה הטיפ המשמעותי שתבחרו להעביר לרוכבים הבאים, מסלול חובה ותצפית מדהימה שאסור לפספס.

 

תודה רבה בשם כל צוות

קלאב ג'ירף

 

החופשה שלכם מתחילה כאן! השאירו פרטים ונחזור אליכם