התחברות
התחבר באמצעות פייסבוק
התחבר באמצעות גוגל פלוס
התחבר באמצעות דואר אלקטרוני
יש להזין דוא"ל וסיסמא
שם משתמש
סיסמא
התחבר
שכחת סיסמא ?
לחץ כאן לשחזור סיסמא
אינך משתמש רשום ?
לחץ כאן להרשמה
אין לך חשבון משתמש? הרשם עכשיו
הרשמה כמשתמש חדש
שם משתמש
מספר נייד
דוא"ל
סיסמא
אימות סיסמא
הרשם
077-20-400-55
לפרטים והזמנות התקשרו
האזור האישי שלי
התחברות הרשמה

חופשה זוגית במורזין

 זוגיות מזהרת במורזין.

חוו, צלמו וכתבו: מיכל ויני סולומון


האמת? קצת לא נעים לנו כל העניין הזה של לכתוב את החוויות שלנו ממורזין.. נו, אתם יודעים, גם אוהבים אחרי 20 שנה.. גם רוכבים יחד.. גם יוצאים לחופשת רכיבה משותפת.. לא רוצים לאכול לכם ת‘לב :-) אבל מישהו צריך לעשות ת‘עבודה השחורה, אז אנחנו פה ומתנצלים מראש אם ביאסנו מישהו..

כן, אנחנו מודעים לעובדה שהסיפור שלנו קצת יוצא דופן, יש לנו את בן שמן כדי להזכיר לנו כמה.. בכל סופשבוע כשאנו מגיעים לרכיבה הזוגית המשותפת שלנו, קשה שלא לשים לב לעובדה שאנחנו, אפעס, אולי הזוג היחיד שעושה את זה יחד (הכוונה לרכיבה, כן?!).. אבל בסוד נגלה לכם, שההתחלה לא הייתה כזו..
יני רוכב כבר כמה שנים טובות, הוא התחיל בכלל כרוכב DH והיה דוהר עם החבר‘ה שלו בכייף עד שהאישה שאתו, כלומר אני, פתאום קלטתי שהוא נעלם לי בשבת בבוקר וזה לא ממש מצא חן בעיני.. לחדול אותו מהתחביב כמובן לא עמד על הפרק ולכן אימצתי את האמרה if you can‘t beat them join them ופשוט התחלתי להצטרף לרכיבות. טוב, אז רוכבת DH אני לא, אבל הנה, יני יעיד שאני בסדר, נכון?


נכון ובניו, מיכלי שלי (יחיו הקנאים ויסבלו) תמיד הייתה הרפתקנית וחובבת אקסטרים ולא היה לי ספק שהיא תיכנס לעניין מהר. אני, כפי שמיכל סיפרה, הגעתי מעולם הרכיבה האגרסיבית אבל מהר מאד הבנתי שכדי ליהנות מרכיבה משותפת עלי למתן קצת את הסגנון והיום, אחרי כמה שנים טובות שאנחנו מדוושים במשותף, אני יכול להגדיר אותנו כרוכבי AM שעושים הכל מהכל, לשנינו יש אופני 5-6 אינטש וגם אם לפעמים אני קצת "משחרר" בירידות, מיכל מקבלת זאת בהבנה ואני תמיד תמיד מחכה לה בסוף הירידה.. ככה זה בזוגיות טובה, גם נותנים מרחב וגם נהנים מהביחד (יש לי תחושה שכמה מהקוראים זקוקים לשקיות הקאה :-)).


אז אנחנו רוכבים לנו ככה, כמה שנים טובות, בעיקר בבן שמן ואיזה ערב אחד אנחנו אצל מכרים מהישוב והם מספרים לנו על חופשת רכיבה שהם מתכננים במורזין. שו מורזין? לא מכירים.. כמה שעות ובירות אחר כך אנחנו יושבים בבית, נכנסים לגוגל ומקישים "morzine”. יא בה יה.. על המסך נמרחות בזו אחר זו תמונות של דאונהיליסטים מרחפים באוויר וסרטוני הרכיבה מציגים מסלולים עתירי אדרנלין בליווי מוסיקת רוק רועשת רוויית דיסטורשן.. אנחנו מביטים זה בזה.. אבל אז נזכרים שגם נתנו לנו קישור לאתר של Club Giraffe, נכנסים.. מממממממ.. קצת פחות מפחיד :-), כמה כתבות שמצאנו באתר גרמו למפלס החרדה לרדת והבנו שאם אנחנו בעניין של אתר רכיבה מגוון שיש בו הכל מהכל זה המקום.. to make long story short התקשרנו לניר ואחרי שיחה איתו החלטנו "לקחת ת‘מילה שלו" בכל הקשור לכך שבמורזין יש המון מה לעשות גם למי שאינו רוכב DH והתחלנו להתכונן..


ההכנות לא היו פשוטות, זו לנו הפעם הראשונה לצאת לטיול רכיבה משותף מחוץ לגבולות הארץ.. צריך לארוז אופניים, צריך להתכונן עם ציוד, ויש גם את העניין הפעוט הזה של שלושת הצאצאים שלנו.. אבל כפי שוודאי ניחשתם התגברנו על הכל והנה אנחנו כבר בטרמינל עם שני ארגזי אופניים, כמה מזוודות ומלאן פרפרים בבטן..


למורזין הגענו (כמה לא מפתיע..) כזוג ולא במסגרת קבוצה, התמקמנו בחדר שלנו במלון וקדימה, לרכיבות.. יום הרכיבה הראשון שלנו קידם את פנינו ב.. גשם. זוג ממוצע היה מתחיל מיד עם ה:”אמרתי לך שבתחילת יולי יכול לרדת גשם!!!” וה"עוד פעם תלונות, את נשמעת כמו אמא שלך..!” אבל היי, זה אנחנו! אז נכון שאם זה היה קורה בארץ אין מצב שמיכל הייתה עולה על האופניים, אבל פה? גשם לא יהרוס לנו את התכניות ויצאנו כמו גדולים לרכיבה שהחזירה אותנו רטובים אבל מאושרים עד הגג..
הימים הבאים עברו עלינו בשבילים שהובילונו מפסגות ההרים עם תצפיות הנוף המדהימות, דרך היערות, האגמים, כרי הדשא בהם רועות פרות מאושרות, הגאיות, הצוקים, המפלים וכן, גם בתי הקפה על אם הדרך, העיירות הציוריות והמפגשים המרתקים עם האוכלוסייה המקומית ועמיתנו הרוכבים באשר הם.. כששקענו בחדווה בכל ערב, בתום הרכיבה בג‘קוזי במלון, חשבנו איך נוכל לשתף את כל החברים שנשארו מאחור בחוויות שאנחנו צוברים כאן.. ובאמת קשה לקפל שבוע כזה אינטנסיבי בו אתה רוכב מ 9 בבוקר עד 5 בערב (יש אור עד 10 בלילה..) יום אחרי יום לכמה שורות, כמות ה"וואווו" והעושר החזותי והרגשי שמציפים אותך לא ניתנים לתיאור מילולי, ובכל זאת נאמר שכל עיקול בשביל שחשף פיסת נוף חדשה הרחיב את הלב וכפי שמיכל אמרה אחרי שחזרנו: “ביום רכבתי בשבילים ובלילה חלמתי עליהם..”. זו באמת הייתה חוויה מעצימה ומרחיבת נפש.

בכל יום הופתענו מחדש מהמגוון העצום של השבילים והמראות והשתדלנו לטעום מהכל, גם רכיבות ארוכות של 40 ק"מ, גם טיפוס ואפילו כמה הרפתקאות אקסטרים כמו מסלול DH שחור למהדרין עתיר שיפועים, בוץ ושורשים שמיכל צלחה בהצלחה! כזוג רוכבי AM עם עבר DH וכושר גופני של רוכבי XC אי אפשר לומר שלא התנסינו בסגנונות רכיבה והחששות שהיו לנו בתחילה בדבר התאמת המסלולים להעדפות שלנו נתבדו, יש פה הכל מהכל ולכולם!

ואיך הזוגיות תשאלו? ובכן, אם לא הספקתם עדיין, תעיפו מבט במבחר התמונות שלנו ותבינו.. בקיצור, עזבו אתכם מטיפול זוגי ופסיכולוגים, צאו לחופשת רכיבה זוגית במורזין וגם זוגיותכם תזהר :-) ואנחנו? אנחנו נשמח לפגוש בכם שם, אבל בחדרים נפרדים הא..?! ;-)